Breaking News :

nothing found
23-09-2023

I shpëtoi tragjedisë në Bullgari, 17 vjeçarja: Tentova të thyeja xhamin por…

Advertisement

Zulejha Jasharovska, 17-vjeçarja e cila arriti t’i mbijetonte aksidentit me 46 viktima në Bullgari, ka dëshmuar dinamikën e ngjarjes përmes një interviste të dhënë për media.
17-vjeçarja shprehet se ishte në gjumë në momentin që ndodhi aksidenti dhe kur u zgjua vuri re që të gjithë pasagjerët po bërtisnin.
Ajo rrëfen se u përpoq të thyente xhamin, por pa arritur ta bëjë një gjë të tillë.

Ndërkohë që më pas nuk mban mend asgjë, veçse që e gjeti vetën të shtrirë në tokë.
Intervista
Gazetari: Si ndjehesh, mban mend ndonjë gjë?
Zulejha Jasharovska: Diçka mbaj mend, por të shumtën jo…nga ky rast dhe kështu.

Gazetari: Në cilën ulëse ndodheshe?
Zulejha Jasharovska: Unë isha mbrapa?
Zulejha Jasharovska: Sa mbaj mend, unë isha duke fjetur, dhe kur u zgjova, të gjithë bërtisnin, desha ta marrë atë për të thyer xhamin, por nuk ia dola, provova dhe me duar dhe më pas nuk mbaj mend, kur u zgjova kisha rënë në tokë…kaq.

Advertisement

Read Previous

Pistat e hetimit për ngjarjen tragjike – karburanti rezervë dhe 30 mijë petardet

Read Next

“Nëse tregon përmbajtje nga gjuha nxitëse”, MPJ i vë “kusht” Petkoviqit për të hyrë në Kosovë