Breaking News :

nothing found
18-08-2022

I shpallur në kërkim ndërkombëtar për vjedhje në Austri, kapet në Morinë maqedonasi

Advertisement

Një 25-vjeçar maqedonas është kapur në Morinë pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Austria.

 

R.M., u ndalua në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar të Morinës, pasi gjatë përpunimit dhe verifikimit të të dhënave në sistem rezultoi person në kërkim ndërkombëtar nga Austria. Gjykata e Vjenës në Austri, me vendim penal të datës 29.01.2018, ka lëshuar urdhër-arresti për të për veprën penale “Vjedhje me armë”.

Kukës
Policia në bashkëpunim me Interpol Tiranën, vë në pranga një shtetas maqedonas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Austria. Arrestimi provizor i 25-vjeçarit, me qëllim ekstradimi. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Kukës bënë arrestimin provizor të shtetasit R.M., 25 vjeç, banues në Shkup. Shtetasi R.M., u ndalua në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar të Morinës, pasi gjatë përpunimit dhe verifikimit të të dhënave në sistem rezultoi person në kërkim ndërkombëtar nga Austria. Gjykata e Vjenës, Austri, me vendim penal të datës 29.01.2018, ka lëshuar urdhër-arresti për këtë shtetas, për veprën penale “Vjedhje me armë”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Burimi: Top Channel

Advertisement

Read Previous

Pence do të marrë pjesë në inaugurimin e Bidenit

Read Next

Vaksinën anti-covid mund ta marrin njerzit me alergji dhe gratë shtatzëna