Breaking News :

nothing found
21-09-2023

‘Hiç mos fol dil jashtë’, përplasje mes Blerta Deliu dhe Albulena Haxhiut në seancë

Advertisement

Debat i ashpër është zhvilluar mes deputetes së PDK-së, Blerta Deliut dhe ministres Alblulena Haxhiut.

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu është përplasur me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu nga distanca në seancën e Kuvendit. Deputetja Deliu ka kërkuar fjalën sërish nga kryetari Konjufca, pasi ministrja Haxhiu ia ka përmendur emrin në fjalimin e saj, por Konjufca ka refuzuar.

“Kryetar ma jep fjalën, emrin ma ka përmend”, ka thënë Deliu. Por Konjufca ka refuzuar t’ia jap fjalën “Blerta, mos e tepro allahile, mos të lutem”, tha ai.
Nga distanca, ministrja Haxhiu i ka reaguar Deliut e kjo e fundit i ka kërkuar të mos i flas por të dalë jashtë. “Mos më fol, hiç mos fol dil jashtë”, i ka thënë Deliu ministres Haxhiu.
Pas kësaj, Haxhiu i ka kërkuar deputetes së PDK-së që të dalë në konferencë për media nëse do të flasë. “Dil në konferencë për media arsyetohu”, ka thënë Haxhiu.

Advertisement

Read Previous

Emocionohet dhe shpërthen në lot shumë shpesh, Morena Taraku ka për t’i thënë diçka Fifit

Read Next

Mickoski duke aluduar në Gashin: S’jam mbështetës i atyre që politikën e shohin si tregti