Breaking News :

nothing found
12-08-2022

Hajredin Kuçi tregon nëse do të bëjnë koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje?

Advertisement

Nënkryetari i PDK’së, Hajredin Kuçi, ka treguar në emisionin Pressing se nëse do të lidhin një koalicion me VV’në pas zgjedhjeve.

Ai ka thënë se ka disa kushte të cilat duhet plotësohen së pari, nëse dëshirojnë të kenë bashkëpunim.

”Shikoni e para duhet ti qartësojmë disa gjëra. Kemi të bëjmë me disa personalitete që kanë themeluar PDK’në”.

“Kemi kryetarin që nuk ushtron aktivitetin tash”.

Nëse ata qartësojnë fjalimin e fundit për të atëherë kemi rrugën e lirë.

Nëse i kthehemi pastaj të vjetrës nuk mund të ulemi bashkë.

“Kemi edhe çështje tjera. Çështja e minoriteteve, dialogut edhe e qeverisjes”.

“Nëse nuk arrijmë konsensus atëherë nuk mund që të dalim në qeveri dhe pastaj të kemi mosmarrëveshje“, ka thënë ai.

Advertisement

Read Previous

Basha: Nëse nuk e ndalim Ramën do të përballemi me krizë urie

Read Next

Frikë te Barcelona, dy lojtar titullar të prekur me Covid-19