Breaking News :

nothing found
21-09-2023

Gruaja pren litarin që po mbante punëtorët në katin e 26 të ndërtesës (video)

Advertisement

Një banore e një godine të lartë në Tajlandë preu litarin mbështetës për dy persona dhe i la të varur mbi katin e 26-të të ndërtesës, derisa një çift i shpëtoi, tha policia të mërkurën.Një video tregonte dy persona që u kërkonin banorëve në katin e 26-të që t’i lejonin të hynin nga ballkoni.Një nga punëtorët, një shtetas i Mianmarit i quajtur Song, tha për mediat tajlandeze se ai dhe dy kolegët e tij kishin ardhur nga kati i 32-të për të riparuar një çarje në ndërtesë., raporton AP, transmeton Klankosova.tv.Gruaja përballet me akuza për vrasje në tentativë dhe shkatërrim prone, tha për AP, Pongjak Preechakarunpong, shefi i stacionit të policisë Pak Kret në veri të kryeqytetit tajlandez.Pongjak nuk tha se çfarë e shtyu të dyshuarën të priste litarin, por mediat tajlandeze raportuan se ajo me sa duket ishte e frustruar kur punëtorët dolën jashtë dhomës së saj dhe nuk kishin një njoftim se do të bënin punë.

Advertisement

Read Previous

Kasami mbajti takim me mërgimtarët

Read Next

Ende nuk është gati ekspertiza për aksidentin që mori 45 jetë në Bullgari