Breaking News :

nothing found
21-09-2023

Dalin detaje: Çka u gjet tek të dyshuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Advertisement

Policia e Kosovës ka arr.estuar tre persona lidhur me vr.asjen e tr.efishtë në Gllogjan.

Të arr.estuarit janë Halil Mehmetaj dhe dy djemtë e tij, Kreshnik edhe Malsor Mehmetaj.

Sinjali mëson se të arr.estuarve u është ko.nfiskuar një p.istoletë dhe një ka.llashn.ikov. Burimet e Sinjalit po ashtu njoftuan se lidhur me këtë rast dy herë janë zhvilluar ba.stisje.

Motivi i su.lmit ndaj autobusit në Gllogjan, ku u vranë tre persona, shoferi i autobusit dhe dy nxënës, sipas burimeve të Sinjalit dyshohet se lidhet me vet.ëv.ra.sjen e 20-vjeçares nga Gllogjani, Heroina Mehmetajt, e cila i dha fund jetës së saj më 14 qershor 2020./Periskopi

Advertisement

Read Previous

Të rinjtë nuk i josh kthimi në Maqedoninë e Veriut

Read Next

Osmani: Nëse jo më 14 dhjetor, ka mundësi që edhe më 31 dhjetor të nisim negociatat