• 18-10-2021

Gjermani, numër rekord i të infektuarve me COVID-19

Në Gjermani gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 440 të vdekur dhe 23.679 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), që është numri më i lartë i rasteve pozitive brenda një dite që nga fillimi i pandemisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Instituti “Robert Koch” sot theksoi se në Gjermani janë regjistruar 23.679 raste, me çka numri i përgjithshëm është rritur në 1.242.203.

Nga koronavirusi janë shëruar 922.100 persona.

Me 440 vdekje gjatë 24 orëve të fundit, tek të cilët është konfirmuar prania e koronavirusit, numri i përgjithshëm arriti në 20.372.

Read Previous

Ja sa të infektuar kishte sot në RVM nga virusi korona

Read Next

Tërmet në Kosovë

%d bloggers like this: