Breaking News :

nothing found
28-09-2023

Fotografia e nxënësve të vrarë qe e kishin shkrepur pak para se të vriteshin

Advertisement

Një ngjarje tragjike ka ndodhur dje në fshatin Gllogjan të Deçanit, ku një person me maskë sulmoi një autobus me nxënës. Të vrarë mbetën tre persona, shoferi dhe dy nxënës – Genta Mustafa dhe Ledion Hamzaj.

Shoqja e klasës së Genta Mustafës, tha për T7 se kjo është fotografia të cilën Genta dhe Ledioni e kishin bërë pak para se të vriteshin.

Përvec tre të vrarëve, edhe një person tjetër është i plagosur, jashtë rrezikut për jetë.

24 orë pas krimit të bërë, Policia e Kosovës ende nuk ka të arrestuar. Por, policia njoftoi se ka pista të hetimeve dhe njëkohësisht kanë deklaruar se kjo vrasje mund të përfshijë potencialisht më shumë se dy persona.

E ministri i Brendshëm, Xhelal Svecla, i ka bërë ultimatum vrasësit të dorëzohet në polici. Gjithashtu ka kërkuar ndihmë nga kushdo që ka sado informacion të vlefshëm për të zbardhur rastin.

Advertisement

Read Previous

Arjan Konomi shkon te varri ku prehet Hueyda El Saied, ndan videon prekëse me djalin e artistes

Read Next

Historia emocionuese që e lidh Shpat Kasapin me aksidentin famëkeq të autobusit, që kishte ndodhur në të njëjtin vend 40 vite më parë