Fjalët prekëse të shoqes në ceremoninë e va*rrimit të dy nxënësve që u vr*anë në Gllogjan

Qindra persona po marrin pjesë në ceremoninë e varr*imit të dy nxënësve që u vra*në të premten mbrëma në Gllogjan të Deçanit.
Para nisjes së ceremonisë së varrimit, moshatarja dhe shoqja e nxënësve të vrarë para të pranishmëve ka lexuar një shkrim prekës për vikt*imat.
Qindra qytetarë u qëndruan afër familjarëve të dy të rinjve në ceremoninë e përbashkët të varri*mit. I pranishëm ishte edhe kryeministri Albin Kurti e kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj e kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj.
Ramosaj tha “duhet ta forcojmë këtë shtet më shumë, e sidomos sigurinë”./Express/

Read Previous

“Nëntë ditë nga tra*gjedia dhe ende s’ka përgjegjësi”

Read Next

BDI: Zhvillimet brenda LSDM-së nuk duhet të reflektojnë edhe në Qeveri

%d bloggers like this: