Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Filipçe sot takohet me Trupin Koordinues për vaksina kundër Covid-19

Advertisement

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot do të realizojë takim pune me Trupin Koordinues për vaksina kundër Covid-19 që do të sigurohen përmes COVAX mekanizmit.

Ministria e Shëndetësisë njofton se në takim do të diskutohet për strategjinë për imunizim me vaksinë kundër Covid-19.

Si dhe për pranimin dhe shpërndarjen e vaksinës, respektivisht për kategoritë e qytetarëve që do të marrin të parët vaksinën si dhe për procedurën e vaksinimit.

Në takim priten të shqyrtohen edhe përvojat e vendeve evropiane në lidhje me strategjinë logjistike për shpërndarje të vaksinës./Northmacedonia-post/

Advertisement

Read Previous

Abazoviq: Më janë ofruar 21 milionë euro për të mos e rrëzuar Gjukanoviqin

Read Next

Moti sot në Maqedoninë e Veriut