Breaking News :

nothing found
28-09-2023

Filipçe i jep fund politikës, kthehet në profesionin e mjekut

Advertisement

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një deklaratë për TV24 thotë se pas përfundimit të rikonstruimit qeveritar, ai do t’i kthehet profesionit të tij si mjek në Klinikën e Neurokirurgjisë.

“Ishte një përvojë e madhe, por mjaft më me politikë. Kthehem në profesion tim si neurokirurg në Qendrën Klinike”, deklaroi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Në pyetjen e TV24 nëse mendon për ndonjë vend ambasadori ose angazhim tjetër në politikë, ai tha se një gjë e tillë nuk është në opsion.
Sipas tij, më shumë mund të kontribuojë në shëndetësi përmes profesionit të tij.

Kujtojmë se Venko Filipçe u zgjodh si ministër në vitin 2017 pas largimit nga pozita e Arben Taravarit, ndërsa ai ishte ministër në kohën kur vendin dhe botën e kaploi pandemia me COVID-19. Pas tragjedisë në Spitalin Modular në Tetovë ku humbën jetën 14 persona, ai ofroi dorëheqje, por nuk u pranua nga qeveria.

Advertisement

Read Previous

Kjo është lista e ditëve të pushimit në RMV për vitin 2022

Read Next

Për herë të parë në 10 vjet, Apple ndalon prodhimin e iPhone