Breaking News :

nothing found
23-09-2023

E tmerrshme: Babai e vret djalin 18 vjeçar duke i prerë fytin, therr edhe gruan e vajzën

Advertisement

Në Dijarbakir të Turqisë, një baba vrau djalin e tij 18 vjeçar dhe plagosi me thikë gruan dhe fëmijën 14-vjeçar. I dyshuari është dërguar në mbajtje nga policia.

Sipas informacioneve të marra, Mahmut B. (40) ka filluar të ketë sjellje abnormale duke iu vërsulur familjarëve të tij me thikën dhe gërshërët që ka marrë në dorë.

Me njoftimin e fqinjëve të cilët kanë dëgjuar britmat e familjes të gjakosur, në vendngjarje janë nisur ekipet e Urgjencës dhe forcat e sigurisë.
Ekipet gjetën nënën 39-vjeçare Sabika B., 15-vjeçaren Elif dhe 18-vjeçarin Muhammet Semi B., të gjithë të mbuluar me gjak.Ndërsa të lënduarve në vendngjarje iu dha ndihma e parë, u konstatua se 18-vjeçari Muhammed Semi B. kishte ndërruar jetë. Mësohet se gjendja e rëndë për jetën e nënës dhe vajzës të plagosur rëndë ka vijuar.

I dyshuari për vrasjen u kap nga ekipet e Byrosë për Parandalimin e Krimit dhe Hetimin e Departamentit të Policisë së Qarkut Kayapınar, të cilët dolën në vendngjarje.

Dy vëllezërit, të cilët u arratisën nga shtëpia dhe shpëtuan, janë marrë në mbrojtje nga forcat e sigurisë duke i dërguar në komisariat. Trupi i Muhammet Semit u dërgua në Morgun e Mjekësisë Ligjore në Diyarbakır për autopsi.

Hetimet nga ekipet e byrosë së vrasjeve për ngjarjen vijojnë.Reporteri

Advertisement

Read Previous

Paralajmërohet një pandemi e re “më vdekjeprurëse”

Read Next

Që 2 muaj iu vodh vetura 90 mijë euroshe në Graçanicë, qytetari kërkon ndihmë dhe i ofron shpërblim kush e gjen