E rëndë në Greqi, 37-vjeҫari shqiptar gjendet pa shenja jete në një zonë rurale

Estimated read time 1 min read

Një 37-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur, është gjetur i vdekur në një zonë rurale jashtë fshatit Pentavrysos, në Kastur të Greqisë.

Sipas informacioneve, trupi i pajetë i 37-vjeçarit, është gjetur nga një banor i fshatit. Ai ka njoftuar menjëherë Drejtorinë e Policisë së Kasturit, e cila nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve të vdekjes së tij.

Në vendngjarje ka mbërritur autoambulanca e EKAV-it, e cila ka marrë trupin e 37-vjeçarit dhe e ka transportuar në Spitalin e Përgjithshëm të Kasturit, ku është konstatuar vdekja dhe është urdhëruar autopsia.

Advertisement

Nga elementët e parë të hetimit të Policisë, duket se skenari i veprimtarisë kriminale është përjashtuar, ndërsa autopsia pritet të zbardhë rrethanat e vdekjes së shqiptarit.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like