Breaking News :

nothing found
11-06-2023

E KONFIRMUAR| Ndërron jetë pacienti që u hodh nga qendra Covid në Shkup

Advertisement

Një pacient u hodh nga kati i parë i Qendrës Covid në spitalin “8 Shtatori” në Shkup këtë mëngjes në orën 7.20 dhe vdi*q, konfirmoi Ministria e Brendshme. Bëhet fjalë për një person në moshën 70 vjeç, shkruan nmk-post.

Për momentin, policia po kontrollon vendin e ngjarjes.

Spitali i Përgjithshëm i Qytetit “8 Shtatori” që prej 15 Marsit të vitit të kaluar është qendra kryesore shtetërore Covid. Tetëdhjetë pacientë me ndërlikime kovid-19 aktualisht po trajtohen atje./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

E rëndë/ Hidhet nga spitali “8 shtatori” një person me Covid 19

Read Next

Mustafa: Mund të mbesim pa Republikë, nëse qytetarët nuk e kuptojnë mesazhin e VV-së