Breaking News :

nothing found
01-12-2022

E Fundit/ Zyrtare: BE shtyn bisedimet me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

Advertisement

Ambasadorët e BE nuk kanë rënë dakord për fillimin e bisedimeve të BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në dhjetor, njofton Euronews, transmeton nmk-post.

Komiteti i Përfaqësuesve të Përhershëm (Coreper) ra dakord në konkluzionet e tyre se Shqipëria nuk është akoma e gatshme të mbajë konferencën e parë ndërqeveritare me BE, pasi ka ende punë për të bërë për kushtet e vendosura që nga Marsi 2020.

Advertisement

Read Previous

Kasami në takim lamtumirës me ambasadorin grek, Yannakakis

Read Next

Destani: “Shuarja e tij i ka sjellë pikëllim jo vetëm familjes, por edhe miqve të shumtë”