Breaking News :

nothing found
09-08-2022

E FUNDIT: Florian Marku e konfirmon, sfida e radhës do të zhvillohet në këtë stadium

Florian Marku during todays Media Day 22 September 2021 Picture By Ian Walton Matchroom Boxing

Advertisement

Boksieri i njohur shqiptar Florian Marku do ta bëj ëndrrën e tij realitet për të zhvilluar një meç në vendlindjen e tij në Shqipëri dhe në stadiumin “Air Albania”.

Në një postim të tijë Marku ka treguar se gjatë javës së ardhshme do të shpalos detaje për meçin e radhës, i cili do të zhvillohet në Tiranë.

“Javën tjetër do ju tregoj për ndeshjen e radhës në mes të Tiranës. Mezi e kam pritur një ndeshje pas kaq vitesh para publikut tim shqiptar”, ka shkruar Marku në faqen e tij zyrtare në rrjetin social ‘Facebook’.

Dueli i fundit i Markut ishte ndaj Kris Xhenkins të cilin e mposhti me nokaut, derisa boksieri shqiptar gjithmonë ka shprehur dëshirën e tij për tu përballur me Amir Khan.

Advertisement

Read Previous

Sulm në një lokal nate në Norvegji, dy të vdekur dhe 14 të plagosur

Read Next

LSDM: VMRO – DPMNE kan shpërndarë lajme të rreme për asimilim dhe bullgarizim