Breaking News :

nothing found
26-09-2023

“Dorëheqja e Zaevit mund të ndalet”, ja kush e thotë

Advertisement

Dorëheqja e Zaevit mund të ndalet. E them atë që Grubi dhe Osmani e kanë përsëritur disa herë ditëve të fundit, se nuk pajtohen me dorëheqjen, thotë ish-deputeti dhe deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski. Sipas tij, deri më tani gjithçka që Grubi ka thënë për Zaevin ka rezultuar e vërtetë.

“Kemi kaluar një muaj e më shumë që nga zgjedhjet lokale, në të cilat nuk kemi efektin e pushtetit politik të pushtetit qendror. Ky formim i qeverisë do të zgjasë më shumë se një muaj. LSDM-së i duhet shumë kohë që të rregullojë marrëdhëniet e saj brenda partisë dhe nevojën për pazare me Alternativën. Kjo do t’i kushtojë shtetit 4 muaj”, tha Dimovski për “Samo Vistina”.

Advertisement

Read Previous

Flet pronari i “Besa – Trans”: “Të vdi*sja edhe unë në autobus, këtë e kam thënë shumë herë”

Read Next

Pacolli i reagon Kurtit pasi investitori u largua nga Kosova: Fajet i kanë ‘hajnat e mëhershëm’