Breaking News :

nothing found
19-08-2022

“Dhoma publike”, Zaev “kërcënon” me mbyllje “Telegramin” nëse nuk bashkëpunon

Advertisement

Nëse aplikacioni Telegram nuk mbyll kanalin e Dhomës Publike, ku po shpërndahen përmbajtje pornografike dhe private nga qytetarët tanë, si dhe pornografi nga fëmijë, shkruan nmk-post.

“Ne do të shqyrtojmë mundësinë e bllokimit ose kufizimit të përdorimit të këtij aplikacioni në Maqedoninë e Veriut, derisa ata të fillojnë të bashkëpunojnë me ne,” shkruajti sot në profilin e tij në Facebook, kryeministri Zoran Zaev, menjëherë pasi Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski njoftoi se dy anëtarët e grupit janë arrestuar.

Zaev shton se nuk bëhet fjalë për cenzurë por për mbylljen e grupit problematin. Telegram mund të ndihmojnë në zbulimin e identitetit të personave që i keqpërdorin fotografitë private./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Hoti: Së shpejti kthehemi në normalitet, edhe dasmat do të mund të mbahen

Read Next

Basha publikoi planin ekonomik, Rama e ironizon: Gjumë të ëmbël!