Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Dhjetë të vdekur dhe 166 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Advertisement

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 049 testime për Kovid dhe prej tyre 166 kanë rezultuar pozitivë me virusin, ose 16 për qind e testeve të kryera. Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 416 pacientë, ndërsa e kanë humbur betejën me virusin 10 pacientëm informon nmk-post.

 

Në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë janë kryer 411 040 testime ./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Sot Bota ka pasanikun e ri më të madh. Kush është ai dhe sa pasuri shtoi për nji vit?!

Read Next

Bleona Qereti bën vaksinën kundër Covid-19: Është koha për ta mundur virusin një herë e mirë