Breaking News :

nothing found
01-02-2023

Deliu e PDK-së: Kemi një presidente që nuk e njeh luftën e UÇK-së

Advertisement

Blerta Deliu – Kodra ishte ‘përfaqësuesja’ e PDK-së në konferencën e sotme për medie.Deputetja nga Skenderaj, përgjatë kësaj konference, hodhi akuza në drejtim të presidentes, kryeministrit dhe ministres së jashtme, përcjell GazetaBlic.Ajo kritikoi Osmanin për qasjen e saj dhe mospërmendjen e Thaçit në takimin me ish-presidentët.
“Sot ne kemi një presidente e cila nuk e njeh luftën e UÇK-së. Për më tepër, ajo ftoi të gjithë ish-presidentët në takim, por as nuk i shkoi ndërmend që ta përmendë Hashim Thaçin”, tha ndër të tjera Deliu.

Advertisement

Read Previous

Pas ministrit Hoxha, edhe ministri Bekteshi i propozon Qeverisë të anulohet koncesioni në Konjare

Read Next

Mickoski: Dorëheqje duhet të jep Qeveria, Rashkovski duhet të përfundoj në bu*rg