Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Del bilanci/ Ja sa persona vdiqën si e pasojë e tërmetit në Kroaci

Advertisement

Shtatë persona kanë humbur jetën pas tërmetit me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter që goditi Kroacinë të martën. Raportohet se një viktimë u gjet në rronaj e një kishe në në Zazina nga ekipet e kërkim-shpëtimit, informon nmk-post.

 

Kryebashkiaku i Petrinja tha se rreth gjysma e qytetit ishte shkatërruar dhe njerëzit ishin nxjerrë nga rrënojat. Shumë qytetarë kishin frikë të ktheheshin në shtëpitë e tyre. Disa flinin në makinat e tyre, ose qëndronin tek të afërmit e tyre në zona të tjera.

 

 

Ndërkohë, rreth 200 persona u strehuan në një kazermë ushtarake. Mëngjesin e kësaj të mërkurë, Kroacia u trondit nga tre tërmete të tjera./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Hoxhaj për vizitë në Tiranë, takohet me Ruçin

Read Next

Filipçe flet për vaksinën: Kemi gjasa ta marrim më herët