Breaking News :

nothing found
21-09-2023

Dalin detaje të reja nga tragjedia e autobusit në Bullgari

Advertisement

“Hetimi për tragjedinë e autostradës së Strumës, ku humbën jetën 45 shtetas nga Maqedonia e Veriut, janë në fazën përfundimtare. Ne presim tre ekzaminime, ndoshta do të jenë gati para Krishtlindjeve”.
Këtë e ka bërë të ditur për BNT drejtori i Shërbimit Hetimor Kombëtar dhe zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov për BNT.

“Autobusi është i ngjitur për bankinën. Ekzistojnë dy kategori të shpejtësisë – e lejuar dhe e përshtatshme. Ne kemi një ide për shpejtësinë, por do të presim ekspertët e makinave. Shpejtësia është mjaft e paqëndrueshme, janë tejkaluar 90 km në orë”, tha Sarafov.
Ѕірaѕ tіј, рër momentіn mendіmі і kolegëve të tіј ëѕhtë se deri tek aksidenti fatal ka ardhur për shkak të gabimit njerëzor.

Advertisement

Read Previous

E rëndë në Has, ndërron jetë foshnja 3-muajshe, nëna njofton policinë

Read Next

Rekord i ri infektimesh në Spanjë