Breaking News :

nothing found
28-06-2022
  1. Home
  2. Lajme

Category: Maqedonia e Veriut

Pas incidentit Xhaferi fton në koordinim urgjent shefat e grupeve parlamentare

Pas incidentit Xhaferi fton në koordinim urgjent shefat e grupeve parlamentare

Pas incidentit të ndodhur sot në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut ndërmjet disa deputetëve të pushtetit dhe opozitës, kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi ka thirrur në koordinim urgjent kryetarët e Grupeve parlamentare. Monitor.mk mëson se…

Read More
Incident i rëndë ne Parlamentin e Maqedonisë së Veriut

Incident i rëndë ne Parlamentin e Maqedonisë së Veriut

Në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut sot ka ndodhur një incident i rëndë. Një video e shpërndarë në rrjetet sociale vërehet deputeti Arbër Ademi dhe deputeti Antonijo Milloshevski tek sa po debatojnë ashpër, përcjell monitor.mk.…

Read More
Video: Incident i rëndë në Parlament

Video: Incident i rëndë në Parlament

Në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut sot ka ndodhur një incident i rëndë. Një video e shpërndarë në rrjetet sociale vërehet deputeti Arbër Ademi dhe deputeti Antonijo Milloshevski tek sa po debatojnë ashpër, përcjell monitor.mk.…

Read More
Me rebalancin e Buxhetit do të paguhen subvencionet ndaj 45 mijë bujqve në Maqedoni

Me rebalancin e Buxhetit do të paguhen subvencionet ndaj 45 mijë bujqve në Maqedoni

Me rebalancin e Buxhetit, Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave (MBPEU), ka siguruar 2,7 miliardë denarë mjete të dedikuara për mbështetje të drejtpërdrejtë për bujqit, në fakt për pagesën e subvencioneve të rregullta,…

Read More
Kasami fillon me asfalltimin dhe rregullimin e rrugëve në Tetovë

Kasami fillon me asfalltimin dhe rregullimin e rrugëve në Tetovë

Kryetari Komunës Bilall Kasami sot në një pres konferencë para mediave, ka treguar se nga sot fillon puna pér rregullimin e shumicës së rrugëve në qytetin e Tetovës. Nga lagjia “Lubotenska” Kasami ka thënë se…

Read More
Bislimovski: Amvisëritë nga 1 korriku do të paguajnë deri në 15 për qind më pak të faturës së energjisë elektrike

Bislimovski: Amvisëritë nga 1 korriku do të paguajnë deri në 15 për qind më pak të faturës së energjisë elektrike

Kush konsumon më pak do të paguajë më pak, kush konsumon më shumë do të shpenzojë më shumë, tha sot kryetari i Komisionit Rregullator për Energjetik, Marko Bislimoski, në pritje të tarifës së re për…

Read More
Emrat e tri luaneshave në Kopshtin Zoologjik të Shkupit do të përzgjedhen nga qytetarët

Emrat e tri luaneshave në Kopshtin Zoologjik të Shkupit do të përzgjedhen nga qytetarët

Pas më shumë se 20 vitesh, në mars të këtij viti në Kopshtin Zoologjik të Shkupit lindën tre këlyshë luani. Për luanët po përkujdesen punonjësit e Kopshtit Zoologjik të cilët me profesionalizëm dhe vëmendje kujdesen…

Read More
Vazhdon greva e LSM – së, bllokohet hyrja e Shkupit në Autokomandë

Vazhdon greva e LSM – së, bllokohet hyrja e Shkupit në Autokomandë

Vazhdon greva e përgjithshme e Lidhjes së Sindikatave të Maqedonisë. LSM sot ka bllokuar hyrjen në Shkup te Avtokomanda. Nga LSM kërkojnë që kërkesat e tyre të plotësohen në kuadër të grevës së përgjithshme për…

Read More
Kodra e Diellit tërheqëse edhe gjatë verës/ Priten shumë turistë të cilët do t’i shijojnë risitë e ski-qendrës

Kodra e Diellit tërheqëse edhe gjatë verës/ Priten shumë turistë të cilët do t’i shijojnë risitë e ski-qendrës

Jo të gjithë e duan plazhin pranë ujit, duke u ekspozuar në rrezatimet ultravjollcë. Ka edhe të tillë të cilët gjatë periudhës verore e preferojnë turizmin malor, ajrin e pastër dhe të freskët. E pikërisht…

Read More
VMRO – DPMNE kërkon përgjegjësi për propozimin francez

VMRO – DPMNE kërkon përgjegjësi për propozimin francez

LSDM: VMRO KA PËRHAPUR ME VETËDIJE GËNJESHTRA NË DËM TË SHTETIT Partia opozitare maqedonase VMRO – DPMNE kërkon përgjegjësi nga kryeministrit, Dimitar Kovaçevski në lidhje me propozimin francez, i cili dje kaloi në Kuvendin bullgar.…

Read More