• 26-07-2021
  1. Home
  2. Ballina

Category: Ballina

Jozyrtare/ Sot në Maqedoni janë regjistruar 1065?!

Jozyrtare/ Sot në Maqedoni janë regjistruar 1065?!

Sipas informacioneve jozyrtare numrin i të prekurve me covid 19 në RMV është 1065, duke udhëhequr Shkupi me 542 raste, ndërsa numri i të vdekurve është diku mbi 20, njofton nmk-post. Ende nuk dihet se…

Read More
Në spital janë mjekuar 702 pacientë, krevate të lira ka pothuajse në të gjitha qendrat për Kovid

Në spital janë mjekuar 702 pacientë, krevate të lira ka pothuajse në të gjitha qendrat për Kovid

Në 24 orët e fundit në qendrat për kovid në vend është paraqitur se po mjekohen 569 pacientë pozitivë dhe të dyshuar me koronavirus. Në qendrat rajonale në Manastir dhe Shtip janë hopsitalizuar 133 të…

Read More
Prokuroria hap dy lëndë për falimentimin e bankës “Eurostandard”

Prokuroria hap dy lëndë për falimentimin e bankës “Eurostandard”

Prokuroria Themelore Publike ka hapur dy lëndë që lidhen me falimentimin e bankës “ Eurostandart”. Gjatë debatit publik në Komisionin për Financa dhe Buxhet, kryeprokurori Lubomir Joveski nuk shpalosi shumë detaje duke thënë se kjo…

Read More
Anna Di Lellio: Aktakuza ndaj ish-liderëve të UÇK-së është e pasaktë dhe e njëanshme

Anna Di Lellio: Aktakuza ndaj ish-liderëve të UÇK-së është e pasaktë dhe e njëanshme

Aktakuza e prokurorit të Hagës për krime lufte ndaj Hashim Thaçit dhe tre ish-zyrtarëve të tjerë të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës e devijon historinë dhe në mënyrë selektive heq fakte për të vendosur…

Read More
Grubi: Mjekët dhe infermierët janë heronjtë tanë të përditshëm

Grubi: Mjekët dhe infermierët janë heronjtë tanë të përditshëm

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Komuniteteve, Artan Grubi i falënderoi sot punonjësit shëndetësorë për përpjekjet e tyre për të luftuar pandeminë me Kovid-19, duke theksuar se ata…

Read More
Ministri Hoxha në takim me prodhuesit e duhanit

Ministri Hoxha në takim me prodhuesit e duhanit

Sot në zyrat e Ministrisë së bujqësisë, pylltarisë dhe ekonomisë së ujërave, realizova takim me prodhuesit dhe përpunuesit e duhanit në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Në takim u diskutua rreth temave dhe problemeve aktuale…

Read More
Bekteshi: 7.5 miloin euro mbështetje për hotelierët

Bekteshi: 7.5 miloin euro mbështetje për hotelierët

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi ka paralajmëruar mbështetje financiare prej 7.5 milion euro për hotelierët dhe punëtorët e turizmit, përcjell North Macedonia Post. Kjo masë e mbështetjes është konform masave të Qeverisë me të cilat…

Read More
Skrining për deputetët dhe punonjësit e institucionit ligjvënës

Skrining për deputetët dhe punonjësit e institucionit ligjvënës

Testohen për Kovid-19 kryetari i Kuvendit, sekretarja dhe një pjesë e administratës së ligjvënësit. Burime nga Instituti i Shëndetit Publik bëjnë të ditur se kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe sekretarja e përgjithshme Cvetanka Ivanova…

Read More
Gjysmë vjetori i dytë përsëri do të fillojë më 21 janar

Gjysmë vjetori i dytë përsëri do të fillojë më 21 janar

Pushimi dimëror për nxënësit do të fillojë sipas kalendarit të publikuar nga byroja për zhvillim të arsimit dhe do të realizohet ashtu sikurse vitet e fundit, gjegjësisht në janar, informon Zhurnal. Për këtë bëri të…

Read More
Është hapur hetim për import paralel të barnave në RMV, inspektorët e policisë kanë hyrë në farmacinë Panovski

Është hapur hetim për import paralel të barnave në RMV, inspektorët e policisë kanë hyrë në farmacinë Panovski

Inspektorët e Policisë së Sektorit për Luftë Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit në MPB prej sot paradite janë në farmacinë Panovski me urdhër për gjetjen dhe konfiskimin e dokumentacionit për import të barnave, mëson Telma,…

Read More