• 17-05-2021
  1. Home
  2. Ballina

Category: Ballina

Filipçe: 50 krvatë në Klinikën ORL-së do të përdoren për pacientë me Covid-19

Filipçe: 50 krvatë në Klinikën ORL-së do të përdoren për pacientë me Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe mëngjesin e sotëm ka vizituar klinikat interne pranë Kampusit Klinik “Nënë Tereza”, me çrast vizitoi edhe kovid qendrën që është hapur në Klinikën për Sëmundje të Syve. “I gjithë sistemi…

Read More
BE mund të japë dritën jeshile për dy vaksinat kundër COVID-19 që në dhjetor

BE mund të japë dritën jeshile për dy vaksinat kundër COVID-19 që në dhjetor

Bashkimi Evropian mund t’i japë dritën jeshile vaksinave kundër COVID-19 që po zhvillohen nga Moderna dhe Pfizer/BioNTech që në dhjetor. Sipas Euronews, përcjell Telegrafi, presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha të enjten…

Read More
Në shenjë proteste ekspozohen faturat e energjisë tek ura në Tetovë

Në shenjë proteste ekspozohen faturat e energjisë tek ura në Tetovë

Këshilli protestues kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, sot tek ura e lumit Shkumbin në Tetovë, kanë ekspozuar fatura të energjisë elektrike, të cilat, sipas tyre, janë me çmime tejet të larta, edhe përkundër faktit se…

Read More
Zhan Mitrev: Jemi të gatshëm të ndihmojmë në luftën kundër Covid-19

Zhan Mitrev: Jemi të gatshëm të ndihmojmë në luftën kundër Covid-19

Pas shpalljes së gjendjes krize për shkak të përkeqësimit të situatës me Covid-19, në dispozicion do të vendosen edhe kapacitetet e spitaleve private dhe poliklinikave, si dhe stafi i tyre mjekësor. Nga Klinika private “Zhan…

Read More
Kryetari i Dijanetit Turk, dr.Ali Erbash uron Shaqir Fetahun (LETRA)

Kryetari i Dijanetit Turk, dr.Ali Erbash uron Shaqir Fetahun (LETRA)

I nderuari Shaqir ef. Fetahu, Kryetar i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Më 18 nëntor 2020, në Shkup, në përbërje të anëtarëve të Rijasetit, jam i njoftuar se jeni zgjedhur Kryetar…

Read More
Ofendoi policët në detyrë, arrestohet 47 vjeçari

Ofendoi policët në detyrë, arrestohet 47 vjeçari

Dje (19-nëntor) rreth orës 12.00, në rrugën “Majori Çede Filipovski” në Gostivar, efektivët e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar e kanë arrestuar personin S.B. (47) nga Banjica e Poshtme e Gostivarit,…

Read More
722 dënime për mosmbajtje të maskës

722 dënime për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (19/20.11.2020 ) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 722 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse. Nga MPB-ja në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që…

Read More
Filipçe: Punonjësit shëndetësor janë të stërlodhur, duhet t’i mbështesim

Filipçe: Punonjësit shëndetësor janë të stërlodhur, duhet t’i mbështesim

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, dje pas seancës së 10-të të Këshillit të Sigurimit tha se tani është periudha më e vështirë në trajtimin e coronavirusit, dhe profesionistët shëndetësorë janë nën presion të madh, por…

Read More
Vaksina kundër COVID/ Vendet e BE-së do të ndihmojnë Ballkanin Perëndimor

Vaksina kundër COVID/ Vendet e BE-së do të ndihmojnë Ballkanin Perëndimor

Vendet e Bashkimit Evropian do të mund t’iu sigurojnë vaksinat edhe vendeve të Ballkanit Perëndimor nga sasia të cilën do ta ndajë Komisioni Evropian. Këtë e kanë thënë të enjten në mbrëmje presidenti i Këshillit…

Read More
Qeverisa pritet të shpallë gjendjen e krizës

Qeverisa pritet të shpallë gjendjen e krizës

Me propozim të Këshillit të Sigurimit, i cili u pranua dje nga presidenti i shtetit, Qeveria pritet sot të shpallë gjendje krize në territorin e vendit për 30 ditë për shkak të situatës jashtëzakonisht të…

Read More