• 21-04-2021
  1. Home
  2. Ballina

Category: Ballina

Ja sa raste me covid-19 kishte sot në qytetin e Strugës

Ja sa raste me covid-19 kishte sot në qytetin e Strugës

Nga 3200 teste për Kovid-19 të kryera gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut 1237 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, ndërkaq 39 kanë humbur betejën me këtë sëmundje, ndërsa 748 pacientë…

Read More
Taravari: Gjendja e krizës duhej të shpallej më herët

Taravari: Gjendja e krizës duhej të shpallej më herët

Sekretari Gjeneral i ASH-së dhe kryetari aktuali i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari sonte në emisionin “ClickPlus”në TV 21 tha se gjendja e krizës duhejt të shpalljes sa më herët, pasi numri i lartëi të…

Read More
Ja sa të infektuar sot në qytetin e Kumanovës

Ja sa të infektuar sot në qytetin e Kumanovës

Nga 3200 teste për Kovid-19 të kryera gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut 1237 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, ndërkaq 39 kanë humbur betejën me këtë sëmundje, ndërsa 748 pacientë…

Read More
75 raste të reja me Covid-19 në Gostivar

75 raste të reja me Covid-19 në Gostivar

Nga 3200 teste për Kovid-19 të kryera gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut 1237 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, ndërkaq 39 kanë humbur betejën me këtë sëmundje, ndërsa 748 pacientë…

Read More
Ja sa të infektuar ka sot në Shkup

Ja sa të infektuar ka sot në Shkup

Nga 3200 teste për Kovid-19 të kryera gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut 1237 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, ndërkaq 39 kanë humbur betejën me këtë sëmundje, ndërsa 748 pacientë…

Read More
Ja sa të infektuar ka sot në qytetin e Tetovës

Ja sa të infektuar ka sot në qytetin e Tetovës

Nga 3200 teste për Kovid-19 të kryera gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut 1237 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, ndërkaq 39 kanë humbur betejën me këtë sëmundje, ndërsa 748 pacientë…

Read More
1237 të infektuar dhe ja sa të vdekur u regjistruan sot në Maqedoni

1237 të infektuar dhe ja sa të vdekur u regjistruan sot në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se janë kryer 3200 teste në 24 orët e fundit dhe janë regjistruar 1237 raste të reja të Covid-19 në Maqedoni, përcjell nmk-post.com Gjithashtu Instituti i Shëndetit Publik regjistron 748 pacientë…

Read More
Pendarovski: Asnjë vend europian nuk mbështet veton bullgare

Pendarovski: Asnjë vend europian nuk mbështet veton bullgare

 “Informacioni që kemi nga Brukseli thotë se asnjë vend ose burrë shteti nuk e mbështet veton e Sofjes zyrtare për të filluar negociatat midis Maqedonisë së Veriut dhe BE-së” tha Presidenti Stevo Pendarovski për emisionin…

Read More
Qeveria shpall gjendjen e krizës për 30 ditë

Qeveria shpall gjendjen e krizës për 30 ditë

Qeveria në mbledhjen e sotme solli vendim për shpalljen e gjendjes së krizës për 30 ditë. Vendimi pritet të hyjë në fuqi nga dita e nesërme. Ky vendim  vjen pas propozimit të Komitetit për menaxhim…

Read More
Arjanit Hoxha takoi Ambasadorin slloven, Milan Predan

Arjanit Hoxha takoi Ambasadorin slloven, Milan Predan

Sot realizova takim pune me shkëlqesinë e tij, Ambasadorin e Republikës së Sllovenisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Milan Predan. Republika e Sllovenisë është një partner jashtëzakonisht i rëndësishëm i vendit tonë, e cili…

Read More