• 05-03-2021
  1. Home
  2. Ballina

Category: Ballina

Menduh Thaçi takoi ambasadorin David Geer

Menduh Thaçi takoi ambasadorin David Geer

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi takoi ambasadorin David Geer dhe zëvendësambasadorin e Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, përcjell nmk-post.com Në këtë takim u bisedua mbi ngjarjet e fundit në vend e rajon…

Read More
Khabib, ja me çfarë merret pasi u largua nga sporti

Khabib, ja me çfarë merret pasi u largua nga sporti

Kampioni i pamposhtur në peshën e lehtë Habib Nurmagomedov pretendon se ai më në fund ka përfunduar MMA. Luftëtari 32-vjeçar mundi Justin Gage në fund të muajit të kaluar në Abu Dhabi dhe rriti statistikat…

Read More
Ministri Hoxha realizoi takim me ambasadorin Slloven, Milan Predan

Ministri Hoxha realizoi takim me ambasadorin Slloven, Milan Predan

Sot realizova takim pune me shkëlqesinë e tij, Ambasadorin e Republikës së Sllovenisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Milan Predan. Republika e Sllovenisë është një partner jashtëzakonisht i rëndësishëm i vendit tonë, e cili…

Read More
Filipçe: 50 krvatë në Klinikën ORL-së do të përdoren për pacientë me Covid-19

Filipçe: 50 krvatë në Klinikën ORL-së do të përdoren për pacientë me Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe mëngjesin e sotëm ka vizituar klinikat interne pranë Kampusit Klinik “Nënë Tereza”, me çrast vizitoi edhe kovid qendrën që është hapur në Klinikën për Sëmundje të Syve. “I gjithë sistemi…

Read More
BE mund të japë dritën jeshile për dy vaksinat kundër COVID-19 që në dhjetor

BE mund të japë dritën jeshile për dy vaksinat kundër COVID-19 që në dhjetor

Bashkimi Evropian mund t’i japë dritën jeshile vaksinave kundër COVID-19 që po zhvillohen nga Moderna dhe Pfizer/BioNTech që në dhjetor. Sipas Euronews, përcjell Telegrafi, presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha të enjten…

Read More
Në shenjë proteste ekspozohen faturat e energjisë tek ura në Tetovë

Në shenjë proteste ekspozohen faturat e energjisë tek ura në Tetovë

Këshilli protestues kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, sot tek ura e lumit Shkumbin në Tetovë, kanë ekspozuar fatura të energjisë elektrike, të cilat, sipas tyre, janë me çmime tejet të larta, edhe përkundër faktit se…

Read More
Zhan Mitrev: Jemi të gatshëm të ndihmojmë në luftën kundër Covid-19

Zhan Mitrev: Jemi të gatshëm të ndihmojmë në luftën kundër Covid-19

Pas shpalljes së gjendjes krize për shkak të përkeqësimit të situatës me Covid-19, në dispozicion do të vendosen edhe kapacitetet e spitaleve private dhe poliklinikave, si dhe stafi i tyre mjekësor. Nga Klinika private “Zhan…

Read More
Kryetari i Dijanetit Turk, dr.Ali Erbash uron Shaqir Fetahun (LETRA)

Kryetari i Dijanetit Turk, dr.Ali Erbash uron Shaqir Fetahun (LETRA)

I nderuari Shaqir ef. Fetahu, Kryetar i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Më 18 nëntor 2020, në Shkup, në përbërje të anëtarëve të Rijasetit, jam i njoftuar se jeni zgjedhur Kryetar…

Read More
Ofendoi policët në detyrë, arrestohet 47 vjeçari

Ofendoi policët në detyrë, arrestohet 47 vjeçari

Dje (19-nëntor) rreth orës 12.00, në rrugën “Majori Çede Filipovski” në Gostivar, efektivët e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar e kanë arrestuar personin S.B. (47) nga Banjica e Poshtme e Gostivarit,…

Read More
722 dënime për mosmbajtje të maskës

722 dënime për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (19/20.11.2020 ) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 722 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse. Nga MPB-ja në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që…

Read More