• 28-11-2021
  1. Home
  2. Ballina

Category: Ballina

Ekskluzive/ Komisioni për sëmundje ngjitëse mblidhet sot ora 14:00

Ekskluzive/ Komisioni për sëmundje ngjitëse mblidhet sot ora 14:00

Edhe pse në media u lansua informacioni se KSI do të mbliedhet të hënën, siç mëson nmk-post komisioni sot me fillim në ora 14:00 do të diskutoi për masa shtesë për mbrotje nga pandemia. Një…

Read More
Besim Zeqiri emërohet drejtor në Qendrën e Shëndetit Publik në Shkup

Besim Zeqiri emërohet drejtor në Qendrën e Shëndetit Publik në Shkup

Mjeku i njohur Besim Zeqiri është emëruar drejtor në Qendrën e Shëndetit Publik në Shkup. Me vendim të Ministrisë së Shëndetësisë Zeqiri do të qëndroj katër vitet e ardhëshme në krye të këtij institucioni.

Read More
Filipçe: Nëse respketohen masat aktuale, nuk do të ketë nevojë për masa tjera restriktive

Filipçe: Nëse respketohen masat aktuale, nuk do të ketë nevojë për masa tjera restriktive

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe edhe njëherë apeloi deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e Qeverisë, sepse kjo sipas tij do të jep rezultatet e duhura. “Situata është kritike, sistemi…

Read More
“VMRO-ja e gatshme ta shndërroi “Pallatin e Bardhë” në qendër COVID”, thotë Misajllovski

“VMRO-ja e gatshme ta shndërroi “Pallatin e Bardhë” në qendër COVID”, thotë Misajllovski

“Nëse ka nevojë VMRO-DPMNE është e gatshme që selinë e saj ta shndërroi në qendër “Covid”, nëse këtë e kërkon qeveria ose ministri Venko Filipçe”, kështu ka deklaruar nënkryetari i opozitës nga VMRO-DPMNE Vlado Misajlovski…

Read More
A do të futet Maqedonia në karantinë? Të hënën mblidhet KSI-ja

A do të futet Maqedonia në karantinë? Të hënën mblidhet KSI-ja

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse anuloi mbledhjen ku duhej të diskutohej nëse në Maqedoninë e Veriut duhet të ketë karantinë. Autoritetet shëndetësore të hënën paralajmëruan se këto ditë do të analizohet gjendje epidemiologjike në Maqedoninë e…

Read More
Taravari priti ambasadoren britanike Galloway

Taravari priti ambasadoren britanike Galloway

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari sot ka pritur në  takim ambasadoren britanike, Rachel Galloway. “Shtjelluam shumë tema dhe mbi të gjitha folëm për përkrahjen e sinqertë nga miqë siç e kemi Mbretërinë e…

Read More
MPB shkatërron grupin në Vinicë që shiste teste false për Covid 19

MPB shkatërron grupin në Vinicë që shiste teste false për Covid 19

Ministri i MPB-së, Oliver Spasovski në rrjetin social Facebook ka treguar se MPB në Vinicë ka shkatërruar një grup të madh, të cilët kanë shitur teste false për Covid 19. Më tej Spasovski deklaron se…

Read More
Shtip: Ia vjedhin stolit e arit të vdekurit në infektive

Shtip: Ia vjedhin stolit e arit të vdekurit në infektive

Një vjedhje mjaft e çuditshme ka ndodhur në repartin infektiv të Spitalit të Shtipit, përcjell NMK-Post.com. Një pacienti, i cili kishte ndërruar jetë, i janë vjedhur stolitë e arit. Rastin e ka konfirmuar zëdhënsja e…

Read More
Fillon vaksinimi falas i punonjësve shëndetësorë kundër gripit sezonal

Fillon vaksinimi falas i punonjësve shëndetësorë kundër gripit sezonal

Këtë sezon për vaksinim kundër grupit sezonal, për herë të parë është mundësuar që vaksinimi falas i punonjësve shëndetësorë të zbatohet në institucionet e tyre amë, në vend që të shkojnë si edhe deri më…

Read More
Brukseli ende shpreson se Shkupi dhe Sofja mund të arrijnë kompromis

Brukseli ende shpreson se Shkupi dhe Sofja mund të arrijnë kompromis

Komisioni Evropian nuk heqë dorë nga fillimi i negociatave me Maqedoninë e Veriut. Komisioni Evropian mbetet në qëndrimin se të dyja palët duhet të gjejnë kompromis, dhe se mund të tejkalohen mosmarrëveshjet. “Inkurajojmë të dy…

Read More