Breaking News :

nothing found
05-10-2022

Burri nga Amerika fiton llotarinë për herën e gjashtë

Advertisement

Një burrë nga Idaho ka fituar për herë të gjashtë lotarinë në një lojë gërvishtëse Crossword.

Bryan Moss nga Meridian fitoi 250 mijë dollarë.

Lotaria e Idahos në një njoftim për shtyp, deklaroi se çmimi i tij është më larti, por shumë larg nga çmimi i madh.

Ai zotëron dyqanin shëndetësor Newko Sport dhe Nutrition.

Moss tha se luan rregullisht sepse e di që përfitojnë shkollat ëe Idaho.

Lotaria Idaho ndahet në shkollat publike dhe Fondin e Ndërtimit të Përhershëm.

Në total, gjatë historisë së lotarisë shtetërore, 961.5 milionë dollarë janë kontribuar për këto dy njësi.

“Jam krenar që ndihmoj në mbështetjen e shkollave publike të Idahos, kjo është arsyeja pse unë luaj”-tha Moss.

Burri planifikon që të gjitha paratë e fituara të i jep vajzës për arsimimin, raporton CNN përcjell Klan Kosova.

Advertisement

Read Previous

Deputeti Rexhepi takon kryetarin e UNSHMT

Read Next

Kuvendi miraton ndryshimet, mundësohet importi i vaksinave për Kovid-19