Breaking News :

nothing found
27-09-2023

Borë e temperatura të ulëta, parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme

Advertisement

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 5 ditëve të ardhshme temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-13, raporton Gazeta Express.

Sipas këtij instituti, gjatë kësaj jave do të bie edhe bore.
Borë e temperatura të ulëta, parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 5 ditëve të ardhshme temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-13, raporton Gazeta Express.

Sipas këtij instituti, gjatë kësaj jave do të bie edhe borë.

Lexo Edhe:
Mgid
Mgid

28 Nëntori në Luginë, vendosen flamuj kuq e zi në Komunën e Bujanocit – Ga…

Ja çfare thonë doktorrët: harrojeni botoksin, bëni këtë
“Reshjet e shiut do të fillojnë sot për të vazhduar gjatë natës, ditës së hënë dhe të martën. Në fushat termike do të ketë rënie sidomos në vlerat e temperaturave minimale. Këto reshje gjatë orëve të vona të ditës së hënë parashihen të shndërrohen në reshje dëbore”, thuhet në një shkrim në Facebook nga ky institut.

Njoftimi i plotë:

Parashikimi i motit për pesë ditë (29 nëntor – 03 dhjetor 2021)

Vendi ynë gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të kushtëzoj mot kryesisht të vranët, por nuk do të mungojnë edhe intervalet e shkurta me diell ditën e mërkurë. Reshjet e shiut do të fillojnë sot për të vazhduar gjatë natës, ditës së hënë dhe të martën. Në fushat termike do të ketë rënie sidomos në vlerat e temperaturave minimale. Këto reshje gjatë orëve të vona të ditës së hënë parashihen të shndërrohen në reshje dëbore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-13. Të premten sërish do të ketë zhvillim të vranësirave të cilat parashihen të sjellin reshje. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-12 m/s.

Advertisement

Read Previous

Shpërblehet kush ndihmon në kapjen e vrasësit, por çfarë informacione ka aktualisht Policia për krimin mizor në Gllogjan?

Read Next

Kurti: Ofrojmë Shpërblim Prej 20 Mijë Eurove Për Këdo Që Ka Informaciine Për V.Ràsjen Në Gllogjan (Video)