Breaking News :

nothing found
26-09-2023

Bora bllokon disa akse rrugore. Ja ku ka ndalesë qarkullimi

Advertisement

Lidhja Automote e Maqedonisë ka njoftuar se ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda – kamionëve ka edhe në rrugën Strugë – Qafë Thanë. Gjithashtu ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda ka edhe për në kodër të diellit dhe në disa akse të tjera rrugore. Edhe në Strazhë është ndaluar qarkullimi.

Ndalesa është vendosur në ora 09:00 për shkak të reshjeve të dendura të dëborës. Për automjetet tjera vlen obligimi për posedim të pajisjeve dimërore./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Kuvendi i Republikës Serbe miratoi konkluzione që duan të përmbysin Bosnje-Hercegovinën

Read Next

Maqedonia vazhdon të jetë “e paprekshme” nga Omicron!