Breaking News :

nothing found
27-09-2023

Bashkim Jashari nesër merr gradën Gjenerallejtënant

Advertisement

Presidentja Vjosa Osmani nesër në një ceremoni të veçantë gradon Gjeneralmajor Bashkim Jashari në gradën Gjenerallejtënant.

Kështu është bërë e ditur në njoftimin e bërë për media ku thuhet se ceremonia do të fillojë në ora 10:00.

“Në orën 10:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani duke u mbështetur në kompetencat e saj kushtetuese dhe ligjore, në një ceremoni të veçantë gradon Gjeneralmajor Bashkim Jashari në gradën Gjenerallejtënant”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

Jashari ka pranuar detyrën e komandantit të përgjithshëm të FSK-së më datën 1 dhjetor .

Advertisement

Read Previous

Ndërron jetë veterani i UÇK-së

Read Next

“Kam lënë 150 dele”, i moshuari me lot në sy: Po nuk pata bagëtinë me ça do ushqehem