Basha u rikonfirmua në krye të PD- së, selia blu shpall sot fituesin

Partia Demokratike këtë të hënë do të shpallë rezultatin përfundimtar për fituesin e zgjedhjeve të kreut të Partisë Demokratike, pas zgjedhjeve të 13 qershorit.
Nga rezultatet e deritanishme, Lulzim Basha ka siguruar mandatin e tretë në krye të partisë së dytë më të madhe në vend. Të dhënat paraprake nga selia blu flasin për një fitore të Bashës me rreth 81% të votave.

Në garën për kreun e ri të PD morën pjesë pak më shumë se 41 mijë demokratë nga mbi 75 mijë të regjistruar si anëtarë të kësaj partie.

Ndërkohë Basha ka kryesuar me rezultatin, duke lënë pas tre kandidatët. I dytë pas Bashës është renditur Agron Shehaj, me 14.8 përqind të votave, duke lënë pas me 2.4 përqind Edit Harxhi dhe me 1.8 përqind Fatbardh Kadillin.

Read Previous

Vihet në pranga Sedat Peker?!

Read Next

Përjashtohet nga puna polici që rrahu të riun brenda stacionit të Policisë

%d bloggers like this: