Breaking News :

nothing found
09-06-2023

Basha: Shqipëria në varfëri të plotë

Advertisement

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar një grafik, duke u shprehur se në të tregohet mjaft qartë se nën qeverisjen e Ramës, shqiptarët u varfëruan, ndërsa kryeministri dhe ministrat e tij shumëfishuan pasurinë.

Basha thekson se papunësia është shtuar dhe kosto e jetesës është rritur, duke shtuar se ka ardhur koha për një qeveri, e cila kujdeset për njerëzit.

Postimi i kryetarit të Partisë Demokratiike Lulzim Basha:

 

Ndërsa Rama dhe ministrat e tij shumëfishojnë pasuritë e tyre, Shqipëria varfërohet. Papunësia është shtuar, kosto e jetesës është bërë e papërballueshme.

Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për njerëzit. Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për xhepat e shqiptarëve dhe jo të Ramës dhe ministrave të tij.

Advertisement

Read Previous

VV: Do të bashkëpunojmë me Vjosa Osmanin

Read Next

Hoxhaj: PDK do ta rimëkëmbë shtetin nga kriza politike, shëndetësore e ekonomike