• 14-05-2021
  1. Home
  2. Author Blogs

Author: Post

Post

Drejtori i Klinikës Universitare Tetovë, Florin Besimi uron festën e Bajramit

Drejtori i Klinikës Universitare Tetovë, Florin Besimi uron festën e Bajramit

Kryetari i Degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë njëherazi dhe Drejtor i Spitalit të Tetovës, Florin Besimi, ka uruar të gjithë besimtarët musliman për festën e Fiter Bajramit, përcjell nmk-post.com “Urmet më të…

Read More
Liderët e partive politike urojnë gjithë besimtarët musliman për Festën e Fitër Bajramit

Liderët e partive politike urojnë gjithë besimtarët musliman për Festën e Fitër Bajramit

Me rastin e festës së Fiter Bajramit, udhëheqësit e institucioneve më të rëndësishme të vendit, liderët e partive politike, kryetarët e komunave dhe personalitete nga fusha të ndryshme po urojnë qytetarët për këtë festë, përcjell…

Read More
Vrāsje në Shkup

Vrāsje në Shkup

Njëngjarje e rë ndë ka ndodhur sonte në Shkup në lagjen Butel, raporton NMK-Post. Jozyrtarisht mësohet se ka humbur jetën një person me inicialet K.I. Dëshmitarë flasib se njësitet policore janë në vendngjarje ndërsa nuk…

Read More
Ja kur falet namazi i Fitër Bajramit në Maqedoni

Ja kur falet namazi i Fitër Bajramit në Maqedoni

Në Maqedoni njoftohet se të enjten namazi i Fitër Bajramit do të falet në orën 05:56 minuta. “Namazi i sabahut në ditën e Fitër-Bajramit do të falet në ora 04:31 në xhamitē e Maqedonisë me…

Read More
Ja sa të infektuar janë regjistruar sot nga Covid-19 në Maqedoni

Ja sa të infektuar janë regjistruar sot nga Covid-19 në Maqedoni

24 orët e fundit janë kryer 2093 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 150 kanë rezultuar pozitivë. Gjithashtu në 24 orët e fundit 16 pacientë e kanë humbur betejën me virusin, ndërsa janë…

Read More
Bexheti i kërkon Artan Grubit tu sigurojë punonjësve paga

Bexheti i kërkon Artan Grubit tu sigurojë punonjësve paga

Zëdhënësi i Aleancës për Shqiptarët, Flakron Bexheti përmes një shkrimi në Facebook ka kritikuar zv/ kryeministrin të Artan Grubi I cili u shfaq duke pastruar rrugët e {arshisë në Shkup. Ai thotë se Grubi këtë…

Read More
Gazetari kosovar lutet për Izraelin

Gazetari kosovar lutet për Izraelin

Gazetari Ridvan Berisha përmes një shkrimi në llogarinë e tij në facebook, ka reaguar lidhur me zhvillimet në Lindje të Mesme, saktësisht në Jerusalem të Izraelit. Berisha ka postuar dy fotografi në postimin e tij.…

Read More
“Nervozohet” Izet Mexhiti: Artan Grubi nuk mund të shkelë organet e BDI-së!

“Nervozohet” Izet Mexhiti: Artan Grubi nuk mund të shkelë organet e BDI-së!

Pas lajmit të News33 se Grubi dëshiron shkarkimin e Irfan Buçit ka reaguar menjëherë nënkryetari I BDI-së Izet Mexhiti. Në reagimin e tij, Mexhiti ka thënë se për këtë rast merr vesh nga mediat dhe…

Read More
E rastësishme ose jo? Artan Grubi PASTRON rrugët!!!

E rastësishme ose jo? Artan Grubi PASTRON rrugët!!!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në një video të publikuar në profilin e tij në Facebook, po shihet duke pastruar rrugët në Çarishinë e vjetër të Shkupit, transmeton TV21. Ai shkruan së po bëhet edhe…

Read More
Tërmeti i fortë në Greqi, ndjehet edhe në Maqedoni! Ja epiqendra

Tërmeti i fortë në Greqi, ndjehet edhe në Maqedoni! Ja epiqendra

Para pak çastesh një tërmet është ndjerë në Maqedoninë e Veriut. Sipas informacionëve tërmeti është ndjerë në kryeqytetin e vendit, pra në Shkup. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Greqi por është dëgjuar edhe në…

Read More