• 01-12-2021
  1. Home
  2. Author Blogs

Author: Post

Post

Rast i rallë: Gjeti para në Tetovë, personi kërkon të zotin për të ia kthyer!

Rast i rallë: Gjeti para në Tetovë, personi kërkon të zotin për të ia kthyer!

Një shumë e konsiderueshme e të hollave është gjetur sot në Tetovë. Ata për momentin janë tek një person I pa njohur I cili I ka gjetur por që kërkon të zotin që I kanë…

Read More
LSDM pranon dorëheqjen e Zaevit! Partia shkon në zgjedhje

LSDM pranon dorëheqjen e Zaevit! Partia shkon në zgjedhje

Nga LSDM-ja mbrëmjen e sotme njoftuan se pas mbledhjes së sotme të Këshillit Ekzekutiv dhe Kryesisë Qendrore kanë pranuar dorëheqjen e liderit aktual Zoran Zaev, përcjell TV21. Nga kjo parti njoftojnë se si rrjedhojë partia…

Read More
Mickoski: I kërkojë falje popullit që janë pjesë e këtij cirku

Mickoski: I kërkojë falje popullit që janë pjesë e këtij cirku

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, tha se as presidenti i shtetit dhe as kryeministri nuk janë deklaruar se ku është një deputet i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut. “Mendoj se kjo është turp i madh për demokracinë…

Read More
Sela: Jam i shqetësuar derisa Rexhepi nuk paraqitet me figurë dhe zë

Sela: Jam i shqetësuar derisa Rexhepi nuk paraqitet me figurë dhe zë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe deputeti Ziadin Sela, para Kuvendin është deklaruar në lidhje me situatën e krijuar, pasi që deputeti i Lëvizjes BESA, Kastriot Rexhepi, nëpërmjet një statusi në Facebook ka shkruar se…

Read More
Nënkryetari i Kuvendit Fadil Zendeli: Talat Xhaferi të kthehet ta mbaj seancën

Nënkryetari i Kuvendit Fadil Zendeli: Talat Xhaferi të kthehet ta mbaj seancën

Nënkryetari i Kuvendit, Fadil Zendeli pas një ore pauzë nga foltorja ka ka kërkuar që kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi të kthehet në sallën e Kuvendit të të mbajë seancën, shkruan Alsat. Zendeli ka thënë…

Read More
Taravari: Kemi zëvendësim për deputetin Kastriot Rexhepi, Qeveria do të bie

Taravari: Kemi zëvendësim për deputetin Kastriot Rexhepi, Qeveria do të bie

Sekretari gjeneral i ASH-së Arben Taravari është deklaruar pasi depueuti Kastriot Rexhepi nuk u paraqit në mbledhje të Parlamentit. Taravari deklaroi se kanë zëvendësim për deputetin Kastriot Rexhepi, i cili në moment të fundit ndryshoi…

Read More
Kasami për vendimin e Kastriot Rexhepit: Nuk jam i befasuar!

Kasami për vendimin e Kastriot Rexhepit: Nuk jam i befasuar!

Lideri i Besës dhe kryetari aktual i Komunës së Tetovës, Bilal Kasami sot para Kuvendit në një prononcim për media tha se është këtu për të parë se çfarë po ndodh sepse nuk ka informacione.…

Read More
Hoxha: Bashkëpunimi me opozitën ASH-AAA do të vazhdojë deri në rënien e fundit të këtij regjimi

Hoxha: Bashkëpunimi me opozitën ASH-AAA do të vazhdojë deri në rënien e fundit të këtij regjimi

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha teksa ka komentuar veprimin e deputetit Kastriot Rexhepi për mosmarrje pjesë në seancën e sotme për mosbesimin e Qeverisë “Zaev 2”, ka folur edhe për veprimet e…

Read More
Apasiev: Opozita ka shansin historik që ta kthejë BDI-në në opozitë

Apasiev: Opozita ka shansin historik që ta kthejë BDI-në në opozitë

Pas ngjarjeve qe kanë ndodhur në skenën politike, kryetari i së majtës, Dimitar Apasiev, ka thënë se opozita shqiptare duhet ta shfrytëzojnë mundësinë që BDI-në ta rrëzojnë nga pushteti. Apasiev ka thënë se opozita shqiptare…

Read More
Ahmeti: Bashkë përgjithmonë dhe në çdo përballje

Ahmeti: Bashkë përgjithmonë dhe në çdo përballje

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka reaguar pas ngjarjeve që ndodhën Sonte me krijimin e shumicës së re dhe dorëheqjes së kryeministrit. Ahmeti ka thënë se situata Po menaxhohet në bashkëpunim me…

Read More