1. Home
  2. Author Blogs

Author: admin.e

admin.e

“Shqiptarët po diskriminohen në ushtri”

“Shqiptarët po diskriminohen në ushtri”

Muhaedin Bela, kolonel në ushtrinë e Maqedonisë së Veriut dhe punonjës i administratës në Ministrinë e Mbrojtjes, thotë në një intervistë se shqiptarët nuk janë të përfaqësuar sa duhet në strukturat udhëheqëse ushtarake dhe ato…

Read More
U plagos në ak*sident, ndërron jetë pas 2 ditësh 19-vjeçari

U plagos në ak*sident, ndërron jetë pas 2 ditësh 19-vjeçari

Ndërron jetë 19- vjeçari Ladimir Bushati nga Malësia e Madhe i cili u aksidentua dy ditë më parë në fshatin Palvar. Mjeti me të cilin ai udhëtonte doli nga rruga duke përfunduar në një kanal…

Read More
Ky është i vetmi pasardhës i Isa Boletinit që ka zgjedhur të mos largohet nga Mitrovica

Ky është i vetmi pasardhës i Isa Boletinit që ka zgjedhur të mos largohet nga Mitrovica

Gazmend Boletini thotë se datat 28 dhe 29 nëntori janë të rëndësishme për familjen e tij dhe të çdo shqiptari. Gazmend Boletini, është stërnipi i Isa Boletinit, ai thotë se të mbash mbi supe mbiemrin…

Read More
Policia po kërkon majmunët që ikën nga kamioni

Policia po kërkon majmunët që ikën nga kamioni

Policia në SHBA po kërkon katër majmunë që ikën pasi një kamion që transportonte 100 prej tyre u përfshi në aksident.Kamioni që po çonte majmunët në një laborator në Florida, u aksidentua në Pensilvani. Askush…

Read More
Lajmi i fundit: Shkollat e kësaj komune kalojnë në mësimin online

Lajmi i fundit: Shkollat e kësaj komune kalojnë në mësimin online

Për shkak të rritjes së numrit të rasteve me COVID-19, Drejtoria Komunale e Arsimit në Viti ka njoftuar se tri shkolla të kësaj komune do të kalojnë në skenarin C, mësim online, raporton Gazeta Botapress.info“Pas…

Read More
EMRAT/ Kush janë 3 personat që kërcënonin emigrantët

EMRAT/ Kush janë 3 personat që kërcënonin emigrantët

EMRAT/ Kush janë 3 personat që kërcënonin emigrantët, i mbanin mbyllur në LaprakëDyshohet se të rinjtë mbanin të mbyllur në një dhomë rreth 30 emigrantë të paligjshëm duke i kërcënuar familjarët e këtyre të fundit…

Read More
Vizita e Erdogan/Mediat greke: Rama mos të harrojë kush ia shuan zjarret çdo verë

Vizita e Erdogan/Mediat greke: Rama mos të harrojë kush ia shuan zjarret çdo verë

Sipas tyre, kryeministri Rama po “luan i vetëm” e se takimi u shoqërua me komplimente të tepërta të tij për presidentin turk, të cilat shkojnë përtej vrazhdësisë së zakonshme diplomatike dhe kanë arritur kufijtë e…

Read More
Rama kërkon mendimin e qytetarëve shqiptare për kultivimin e kanabisit

Rama kërkon mendimin e qytetarëve shqiptare për kultivimin e kanabisit

egalizimi i kanabis në Shqipëri! Rama kërkon mendim: Ta lejojmë kultivimin?Rama shkruan se kemi nevojë të lëmë pas krahëve llogoret përçarëse të partive dhe të dëgjojmë më shumë njeri-tjetrin.TIRANË– Kryeministri Edi Rama kërkon mendimin e…

Read More
PAMJE TË RËNDA/ Motoçiklisti tenton t’i ikë policisë, përplaset për vd*ekje

PAMJE TË RËNDA/ Motoçiklisti tenton t’i ikë policisë, përplaset për vd*ekje

Gjithçka është transmetuar LIVE në ekranet e mediave, pasi ndjekja e motoristit ishte duke u filmuar nga një helikopter, i cili kapi momentin fatal kur viktima, në përpjekje për ti shpëtuar ndjekjes nga patrulla e…

Read More
Koha kur Hamëz Jashari u rrëfente mediave të huaja sulmet serbe në Kosovë

Koha kur Hamëz Jashari u rrëfente mediave të huaja sulmet serbe në Kosovë

Serbia nuk do paqe”, thoshte në vitin 1998 Hamëz Jashari për mediat gjermane e kroate të asaj kohe Sulmi i para 24 vjetëve i forcave serbe mbi familjen e heronjve Adem e Hamëz Jashari, nuk…

Read More