Breaking News :

nothing found
22-03-2023
  1. Home
  2. Author Blogs

Author: admin.e

admin.e

E FUNDIT: Zjarr në fushë Tophanë  digjet një banesë

E FUNDIT: Zjarr në fushë Tophanë digjet një banesë

Në lagjen Fushë Topane për momentin digjet një banesë te kompleksi përballe ngrohtores “Shkup-Veri Ekipet e zjarfikësve janë terren duke tentuar të ndalojnë zjarrin në kontroll. Për më shumë ndiqni videon: https://fb.watch/eocRMqjTIW/

Read More
Presidenti i SHBA-së Jam me kancer

Presidenti i SHBA-së Jam me kancer

Presidenti Biden tha ditën e sotme se është me kancer, por është e paqartë nëse ka bërë një gafë apo një njoftim jashtëzakonisht të rastësishëm shëndetësor gjatë një fjalimi për ngrohjen globale në Massachusetts. Biden…

Read More
Mijallkov ndryshon adresën e vendbanimit nga Shkupi në Ohër dhe dënimin do ta vuaj në burgun e Strugës

Mijallkov ndryshon adresën e vendbanimit nga Shkupi në Ohër dhe dënimin do ta vuaj në burgun e Strugës

Ish-kreu i DSK-së, Sasho Mijalkov, ka ndërruar adresën e vendbanimit nga Shkupi në Ohër. Mijalkov në fillim të këtij muaji u deklarua fajtor për rastin “Perandoria” dhe duhet të kalojë tre vjet burg, që nënkupton…

Read More
Azizi sulmon BDI-në: Kur të përmendni Evropën duhet të turpëroheni

Azizi sulmon BDI-në: Kur të përmendni Evropën duhet të turpëroheni

Adnan Azizi nga rradhet e Lëvizjes BESA ka reaguar pasi Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri mori vendim për marrjen e kompetencave Komunës së Tetovës për Gjimnazin “Kiril Pejçinoviq”. Azizi këtë e ka quajtur…

Read More
Mërgimtarja e pakënaqur me pritjen në Kosovë

Mërgimtarja e pakënaqur me pritjen në Kosovë

Mërgimtarja nga Zvicra Gresa Morina mërgi tregoi se e do shumë Kosovën, por ka edhe shumë gjëra që e pengojnë, siç janë rritja e çmimeve. “Ju na pritni nganjëherë keq. I rritni çmimet kur vijmë…

Read More
Sofja, e treta në mesin e qyteteve më të mira evropiane për adhuruesit e ushqimit

Sofja, e treta në mesin e qyteteve më të mira evropiane për adhuruesit e ushqimit

Kryeqyteti bullgar Sofje renditet i treti në listën e qyteteve më të mira evropiane për adhuruesit e ushqimit, sipas një studimi të ueb sajtit uswitch.com. Studimi u krye duke mbledhur të dhëna nga TripAdvisor për…

Read More
E pazakontë, grabitësi nxjerr armën dhe i merr orën turistit zvicerian, por kthehet pas 5 minutash: Qenka false, nuk më duhet

E pazakontë, grabitësi nxjerr armën dhe i merr orën turistit zvicerian, por kthehet pas 5 minutash: Qenka false, nuk më duhet

Një ngjarje si skenë filmi qështë zhvilluar në Piazza Trieste e Trento, në qendër të Napolit. Teksa dy turistë nga Zvicra pinin kafe në një tavolinë, një i ri, i veshur tërësisht me të zeza,…

Read More
Vildane Zeneli publikon video gjysmë e zhveshur

Vildane Zeneli publikon video gjysmë e zhveshur

Modelja e njohur, Vildane Zeneli njihet për pozat e saj atraktive të cilat i sjell vazhdimisht në rrjetet sociale. Së fundmi modelja në Instastoryn e saj ka publikuar një video në të cilën shihet duke…

Read More
Kurti iu propozon veteranëve ligj të ri për verifikimin e pjesëmarrësve në luftë

Kurti iu propozon veteranëve ligj të ri për verifikimin e pjesëmarrësve në luftë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ua ka dorëzuar veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës një propozim në lidhje me kërkesat e tyre për përfshirje në pagën minimale. Ai ka propozuar që të hartohet…

Read More
Babë e bir plagosen me thikë

Babë e bir plagosen me thikë

Babë e bir janë plagosur me thikë në Fier nga 39-vjeçari Armando Boriçi, i cili u arrestua nga policia. Ndërkohë mësohet se të plagosurit Haxhi e Aleks Balla janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore.…

Read More