• 21-04-2021
  1. Home
  2. Author Blogs

Author: admin.a

admin.a

20 vjetori i luftës në Maqedoni, flet ish zëdhënësi i UÇK-së në Amerikë, Gjek Gjonlekaj (Video)

20 vjetori i luftës në Maqedoni, flet ish zëdhënësi i UÇK-së në Amerikë, Gjek Gjonlekaj (Video)

Njëzet vjetori i luftës së UÇK-së në Maqedoninë e Veriut, nuk harrohet as nga bashkëkombasit tanë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Me rastin e këtij përvjetori, për kontributin e mërgimtarëve tanë në SHBA ka…

Read More
Rritet numri i të infektuarve me Covid’19 gjatë 24 orëve të fundit…

Rritet numri i të infektuarve me Covid’19 gjatë 24 orëve të fundit…

Siç mëson NMK-Post jozyrtarisht24 orët e fundit janë kryer 3171 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 766 kanë rezultuar pozitivë. Gjithashtu në 24 orët e fundit 31 pacientë e kanë humbur betejën me…

Read More
zv.Minsitri i Kulturës Sedat Sulejmani dhe Blerim Sejdiu nënshkruan vendimin për fillimin e punimeve të Qendrës për Kulturë Zhelinë

zv.Minsitri i Kulturës Sedat Sulejmani dhe Blerim Sejdiu nënshkruan vendimin për fillimin e punimeve të Qendrës për Kulturë Zhelinë

Zëvendësministri i Kulturës, Sedat Sulejmani, së bashku me kryetarin e komunës Zhelinës Blerim Sejdiu kanë nënshkruar vendimin për lëshimin e mjeteve për fillimin e ndërtimit të Qendrës për Kulturës në Zhelinë, përcjell NMK-post. Ja statusi…

Read More
Shqipëria vendos karantinë dyjavore për qytetarët e Maqedonisë

Shqipëria vendos karantinë dyjavore për qytetarët e Maqedonisë

Komiteti i ekspertëve duke parë situatën në rajon vendosi që çdo qytetar që vjen nga Greqia dhe Maqedonia do të rrijë në karantinë dy javë. ” Ka filluar të ndihet dhe efekti i vaksinimit, por…

Read More
Arben Vitia i premton Odës së Hotelierisë se sivjet hapen sallat e dasmave

Arben Vitia i premton Odës së Hotelierisë se sivjet hapen sallat e dasmave

Kryetari i Odës së Hotelerisë dhe Turizmit, Hysen Sogojeva, tha se ka marrë premtim nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia se edhe sallat e dasmave do të hapen. Ndonëse nuk ka dhënë ndonjë afat, Sogojeva…

Read More
A do të votojë Albin Kurti në zgjedhjet e Shqipërisë ?

A do të votojë Albin Kurti në zgjedhjet e Shqipërisë ?

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka si synim ngritjen e një lëvizjeje të përhapur në të gjithë territorin, për të parë më pas drejt zgjedhjeve të ardhshme.Këto janë fjalët e Boiken Abazi, kandidat i pavarur për…

Read More
AMBASADA E SHBA-së: ËSHTË KOHA TË FOKUSOHENI NË LUFTËN KUNDËR KORRUPSIONIT

AMBASADA E SHBA-së: ËSHTË KOHA TË FOKUSOHENI NË LUFTËN KUNDËR KORRUPSIONIT

Ambasada e SHBA-së në Shkup ka përshëndetur miratimin e Strategjisë Kombëtare për parandalimin e korrupsionit dhe konfliktit të interesave 2021 – 2025. “Ky është një hap I rëndësishëm, por progresi I vërtetë do të vlerësohet…

Read More
Xhaferi: Nuk mund të marr vendime në bazë të konferencave për shtyp

Xhaferi: Nuk mund të marr vendime në bazë të konferencave për shtyp

Kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend tha se ka qenë i detyruar që të formojë kuorum me dy deputetë të infektuar me Covid-19, pasi opozita nuk e ka…

Read More
VMRO-ja kërkon përgjegjësi për seancën e djeshme, Micevski: U shkelën nenet 205 dhe 206 të Kodit Penal

VMRO-ja kërkon përgjegjësi për seancën e djeshme, Micevski: U shkelën nenet 205 dhe 206 të Kodit Penal

Koordinatori i VMRO-DPMNE-së deklaroi sot se do të kërkojnë përgjegjësi për seancën e djeshme. Sipas tij deputetët me koronavirus që votuan dje në Kuvend, kanë shkelur nenin 205 dhe 206 të Kodit Penal. Për Micevskin…

Read More
Kaleska-Vançeva: Edhe sot opozita vazhdon të bllokoj punën e Kuvendit

Kaleska-Vançeva: Edhe sot opozita vazhdon të bllokoj punën e Kuvendit

Pas bllokimit dy mujor, dje kuvendi miratoi pakon e 5 ekonomike, për pagesën e pagave për muajt shkurt e mars. Dje ranë të gjitha përpjekjet e opozitës që Kuvendi të mbetet jofunksional. Megjithatë politika destruktive…

Read More