Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Austriaku habit me pergjigjen qe i’a dha shqiptarit mes Vjenës për UÇK-në

Advertisement

Një austriak është parë në një metro në Vjenë, duke mbajtur veshje me emblemën e UÇK-së, te gjithë e shikonin sepse askush se dinte çka do të thotë ajo që kishte personi ne krahë.

Ai është fotografuar nga një shqiptar, i cili është habitur kur ka parë në krahun e tij emblemën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe i është afruar me përshëndetje dhe e ka pyetur se a e di çka do të thotë shenja në xhaketën e tij.
Shqiptari është mahnitur me përgjigjen që i dha austriaku.

“Po e di shumë mirë është emblema e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e mbaj me shumë kënaqësi dhe kam respekt për ata që kanë qenë pjesë e saj” – i ishte përgjigjur austriaku./InfoShqip

Advertisement

Read Previous

‘Maqedonia në BE vetëm nëse bashkohet me Bullgarinë ose bëhet një provincë shqiptare’ (VIDEO)

Read Next

Angelina Jolie nxjerr në shitje dhuratën miliona dollarëshe nga Brad Pit