• 28-11-2021

Asnjë tërmet mbrëmë nuk u regjistrua në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut nuk është regjistruar asnjë dridhje të tokës gjatë orëve të natës. Në faqen e specializuar për regjistrimin e tërmeteve qëndron se tërmeti i fundit është regjistruar në orën 18.19 minuta dhe i njëjti ka qenë me fuqi prej 2.4 shkallë sipas Rihterit.

Kujtojmë se më 11 dhjetor në orën 04.55 u shënua një tërmet prej 5.0 shkallë me epiqendër në Mavrovë, ndërsa i njëjti u ndje në tërë territorin e Maqedonisë por edhe shtetet fqinje. Më pas rreth orës 15.30 ishte regjistruar një tërmet tjetër i fortë prej 4.9 shkallë sipas Rihterit.

Read Previous

ÇLIRIMTARË: HASHIM, KADRI, JAKUP, REXHEP, PO SHKONI SI FLORI E DO KETHEHENI SI DIAMANT

Read Next

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: