Breaking News :

nothing found
28-09-2023

ASH: Regjimi LSDM-BDI s’ka legalitet me 59 vota në Kuvend

Advertisement

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar përmes një komunikate në lidhje me ngjarjet e djeshme në Kuvend.
Nga ky subjekt politik thonë se qeverisja aktuale LSDM-BDI nuk ka legalitet, pasi nuk ka votat e 61 deputetëve në Kuvend.
“Sot ishte dita kur të gjitha maskat ranë, kur regjimi aktual u vetëkonfirmua, kur të gjithë ne dëshmuam dhe vazhdojmë të dëshmojmë se kush jemi dhe për çfarë jemi!

Sot regjimi hibrid LSDM-BDI përfundimisht u delegjitimua, ndërsa tani nuk ka as legalitet me vetëm 59 vota dhe një deputet që ndodhet ende në rrethana misterioze”, thuhet mes tjerash në komunikatën e ASh-së.

Advertisement

Read Previous

VMRO-DPMNE: Duhej të kidnapojnë deputet vetëm që të shpëtojë qeveria

Read Next

Personi që u gjet pa shenja jete në Rugovë është ish-ushtar i UÇK-së