• 18-04-2021

ASH-AAA: Çairi harroi sheshin “Skënderbeu”

Koalicioni opozitar ASH-AAA ka zhvilluar një aksion për të pastruar Sheshin Skënderbeu në Çair.

Pas aksionit nga opozita shqiptare akuzuan komunën e Çairit se është e papërgjegjshme ndaj pronës së qytetarëve dhe se nuk kujdeset për mirëmbajtjen e sa. Kryetari i degës së Çairit, Zudi Enuzi Koka deklaroi se kryetari i Komunës së Çairit nuk po i kryen obligimet e saj, për të cilat edhe paguhet nga taksat e qytetarëve.

Në këtë aksion mori pjesë edhe aktori i njohur kosovar, Çun Lajçi, i cili deklaroi se kjo pjesë e qytetit ka qenë më e pastër shumë kohë më parë kur ende në të nuk qëndronte përmendorja e Skënderbeut./Alsat

Burimi Lajmit: https://alsat.mk/ash-aaa-cairi-harroi-sheshin-skenderbeu/?fbclid=IwAR2KHBog_wwGu4kBOsX1XyJl9n5xaIQCZP344gHRbOItPAiWO9j4kB0HeRg

Read Previous

Vazhdon numri i lartë të infektuarve me Covid’19

Read Next

Rexhepi dhe Sulejmani realizojnë takim me ministren Stefoska

%d bloggers like this: