Breaking News :

nothing found
01-02-2023

Arsyeja e pabesueshme pse Mariah Carey nuk vendos buzëkuq të kuq për Krishtlindje

Advertisement

Mariah Carey dhe George Michael janë dy nga artistët që e kanë emrin e tyre shumë të lidhur me Krishtlindjet. “Christmas Christmas” dhe “All I Want for Christmas Is You” të kënduara nga Mariahjanë kthyer tashmë në himne të kësaj periudhe.

Dhe jo rastësisht, ato i kanë dhënë këngëtares së njohur titullin “Mbretëresha e Krishtlindjeve”. Dhe si mbretëresha që është sezoni i festave, Carey zgjedh të veshë rroba dhe pajisje në ngjyrën e sezonit që nuk është tjetër veçse e kuqe.

Megjithatë përshtypje bën buzëkuqi i kuq, të cilin ajo nuk e vendos asnjëherë. Arsyen e pabesueshme e ka zbuluar artisti i saj i make-up-it personal, Kristofer Buckle. Siç e përmendi, Carey gjithmonë mund të veshë rroba të kuqe gjatë festave, por ajo nuk dëshiron të veshë buzëkuq të kuq në mënyrë që të mos jetë shumë. Kështu, ata kryesisht zgjedhin ngjyrën e koraleve./albeu

Advertisement

Read Previous

Pse idetë më të mira vijnë kur jemi në dush

Read Next

Arsyeja e vërtetë pse mjekët kanë shkrim të pakuptueshëm