Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Arre*stohet kryetari i Komunës së Ulqinit

Advertisement

Mediat në Malin e Zi raportojnë se është arrestuar kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoro Nrekiç dhe 4 zyrtarë të tjerë të kësaj komune.
Personat e tjerë të arrestuar janë Sead Osmanović, Sekretari i Sekretariatit për Financa të Komunës së Ulqinit dhe Shefi i Bordit Komunal të Partisë Demokratike të Socialistëve Ulqin, Mustafa Gorana, Sekretar i Sekretariatit për Shërbime Komunale dhe Mbrojtjen e Mjedisit, Saubih Mehmeti, Drejtor i Shërbimit të Mbrojtjes dhe Shpëtimit,Milazim Mustafa, Sekretar i Policisë Komunale dhe ish Kryetar i Asamblesë Komunale të Ulqinit.
Sipas Vijesti, ata u arrestuan pasi dyshohen për punësime partiake.

Rastin e ka konfirmuar edhe policia./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

SHBA dhe BE kërkojnë lirimin e Navalnyt

Read Next

Asnjë rast me Covid në një fshat të Tetovës, banorët tregojnë arsyen (Video)