Breaking News :

nothing found
26-09-2023

Arr*estohen personat që dogjën flamurin serb në Tiranë

Advertisement

Janë arr*estuar dy persona lidhur me rastin e djegies së flamujve serbë në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranën.

Top Channel raporton se personat janë arr*estuar dhe janë dërguar në stacione policore për marrje në pyetje.

Mbështetësit e protestës së Sali Berishës kundër presidentit serb Aleksandër Vucic dhe nismës “Ballkani i Hapur” i kanë vënë flakën dhe kanë shkelur me këmbë një flamur të Serbisë. Pas këtij veprimi ata kanë bërë thirrje anti Serbisë dhe anti nismës së Ballkanit të Hapur.

Pas thirrjes së ish kryeministrit Sali Berisha, qindra shqiptarë i janë përgjigjur duke u mbledhur së bashku para kryeministrisë në një kohë ku kryeministri Edi Rama pritet të mbajë një takim në orët në vijim me Presidentin serb Aleksandër Vuçiç.Në nismën e Ballkanit të Hapur deri më tani janë të përfshira vetëm Serbia, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut. Ndërkohë kjo nismë është para me skepticizëm nga vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor.

 

Advertisement

Read Previous

Rama-Vuçiç-Zaev mblidhen në Elbasan për darkë, pamjet kur mbërrijnë

Read Next

Grushta dhe shqelma, dy burra bëhen ‘llom’ mes vete në protestën e Berishës