Breaking News :

nothing found
14-08-2022

Albin Kurti paralajmëron: “Do të kon fiskojmë pasuritë e atyre që vodhën”

Advertisement

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka paralajmëruar se në qeverisjen e tij do të kon fiskohet pasuria e atyre, që sipas tij kanë vje*dhur, transmeton Reporteri.net.

“Një ndër projektli*gjet e para që do të sjellim në Kuvend të jetë që mërgatat të votojë në Konsullata dhe Ambasada dhe ai për konfiskimin e pasurive të pajustifikueshme, se me vj*edhë nuk bën. Jo që nuk bën me vj*edhë. Ata që kanë vj*edhë duhet me ua ko*nfisku pasurinë e pajustifikueshme”, ka thënë ai në RTV Dukagjini në një debat ku shpalosi planin e tij qeverisës.

Sipas Kurtit kjo vje*dhje është bërë para syve të Bashkësisë Ndërkombëtare.

“Kjo është pasuri e krijuar para syve dhe hundëve të Bashkësisë ndërkombëtarë, kishim QIUNT, UNMIK, EULEX. Këta u pasuruan ileg*alisht, bru*talisht, para syve të tyre dhe neve do të na duhet tash të merremi me këtë pr*oblem kaq të madh. Do të kishte qenë mirë që faktorët ndërkombëtar të na ndihmojnë”, ka thënë ai./Reporteri

Advertisement

Read Previous

Mby*tet fëmija duke e pagëzuar

Read Next

Variantet e reja të koronavirusit, OBSH e shqetësuar: Të përshpejtohet vaksinimi