Breaking News :

nothing found
26-09-2023

Ajo jeton e vetme, në një qytet të izoluar kanadez dhe udhëton 544 km për të blerë ushqime

Advertisement

Herën tjetër ju që urreni të vraponi në një dyqan aty pranë, mbani mend këtë vajzë që udhëton dy herë në ditë qindra kilometra për tu furnizuar me ushqimin që i nevojiten.
Shfrytëzuesja e TikTok, Sinead Meader jeton në Yukon në Kanada, i cili përveç natyrës fantastike ka edhe një më të vogël – dyqani i parë ndodhet 544 kilometra larg.Për t’i bërë gjërat edhe më keq, Shinead është një konsulente ushqimore dhe ajo shkon në pazar çdo gjashtë deri në tetë javë.
Meader një trajnere ushqimi që jeton në Yukon të largët në Kanada, duhet të udhëtojë në një udhëtim të rrezikshëm për të blerë sende ushqimore. Yukon është një territor në veriperëndim të Kanadasë me një pamje që të lë pa frymë dhe ka shumë pak banorë.

Advertisement

Read Previous

Hilda Kertalli, blogerja shqiptare që ngjason me Dua Lipën

Read Next

Lorer: 14 dhjetori nuk është afat realist për arritjen e një marrëveshjeje të plotë me RMV-në