Breaking News :

nothing found
26-09-2023

Ademi: Koalicioni BDI-së dhe Alternativës është për të mirën e shtetit

Advertisement

Koordinatori i Grupit Parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arber Ademi, në emisionin Rruga Drejt, ka folur se a do të ketë një koalicion të mundshëm ndërmjet BDI-së dhe Alternativës, duke qenë se një pjesë e mirë e kësaj të fundit kanë qenë të afërt me partinë e Ali Ahmetit në të kaluarë.

“Ne jemi të përcaktuar të ndajmë përgjegjësi brenda këtij mandati sepse me të vërtetë jemi në një moment historik dhe të rëndësishëm për vendin e Qeverinë. Qështja se a do të ketë listë të përbashkët, nuk është diskutuar fare, të paktën në bazë të informacioneve që unë i kam”, ka thënë Arbër Ademi

Advertisement

Read Previous

Mot me vranësira dhe reshje të shiut, në male borë

Read Next

Vritet 25-vjeçari shqiptar në Britani – arrestohen pesë persona