Breaking News :

nothing found
09-08-2022

A vlejnë protokollet anti-Covid 19 për funksionarët e BDI-së?

Advertisement

Ministria e Sistemit Politik në Qeverinë e Maqedonisë sot u zhvendos në ambiente të reja. “Monedha” u ra atyre për të qenë në sapo u hap pranë Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Ministrisë së Punëve të Jashtme. Udhëheqja e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), në krye të pasurimit e pasuroi komisionimin e ndërtesës së re me një fasadë barok dhe brendësi të Chesterfield, njofton nmk-post.

 

Dhe ajo që është e dukshme është shkelja e masave epidemiologjike. Udhëheqësi Ahmeti, Nënkryetari Grubi, Ministrat Bekteshi, Besimi, Osmani, Ademi, Kryetari i Parlamentit Xhaferi dhe figura të tjera të shquara të subjektit politik nga Reçica e vogël, pa maska ​​mbrojtëse në një dhomë prej rreth 50 metra katrorë.

 

 

Fotoja që shpërndahet përmes rrjeteve sociale shkaktoi revoltë tek qytetarët të cilët ankohen për relaksimin e udhëheqjes së partisë BDI ndërsa qytetarët kanë qenë nën kufizime të ndryshme për dhjetë muaj tashmë./nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Osmani: Të largohet kryesia aktuale e LDK-së, që të flasim për kthimin tim

Read Next

Greqia vendos të hapë kopshtet dhe shkollat fillore