Breaking News :

nothing found
26-09-2023

A do të jetë Alternativa në qeveri? Mickoski: Zgjidhja është në dorën e Gashit!

Advertisement

Kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski informon se është në komunikim të përditshëm me liderin e Alternativës, Afrim Gashi dhe beson se kjo parti nuk do të jetë pjesë e qeverisë.

“Me Gashin komunikoj çdo ditë. Nuk kam dilemë, por mbetet në zgjedhjen e tij. E fundit është se Gashi është në koalicion me Selën, i cili u formua në zgjedhjet e fundit parlamentare dhe lokale tani. Këshilltari i Gashit në Këshillin e Qytetit të Shkupit e ka përkrahur kryetarin e ri, Trajko Sllaveski. Kemi raporte korrekte”, thotë Mickoski për “Utrinski Brifing”./Telegrafi/

Advertisement

Read Previous

Çifti shkon të martohet me traktor (Video)

Read Next

A do të ri ndahet kolaçi qeveritar, a do të ketë Qeveri të re “Zaev tre”?!