24 orët e fundit nga Covid-19 në vend

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 4 370 teste të kryera janë regjistruar 21 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 6 vetëm në Kërçovë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 7 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 1 pacient. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 155.528 raste, prej të cilëve 149.619 janë shëruar, kurse 5.471 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 438 raste aktive me virusin korona.

Burimi: https://alsat.mk/regjistrohen-21-raste-te-reja-me-koronavirus-dhe-1-humbje-jete/

Read Previous

“Euro 2020”, Takimet që do të zhvillohen sot

Read Next

Shënohet 22 vjetori i Kosovës si anëtare e NATO-s

%d bloggers like this: